לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 072-33-80-366

  מהי תביעת גירושין

  תביעת גירושין הינה תביעה המוגשת על ידי צד אחד על מנת להתניע תהליך של גירושין גם אם שני בני הזוג טרם הגיעו להסכמות הנדרשות וישנם נושאים שיש צורך לברר בין כתלי בית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הרבני הכול בהתאם לערכאה אליה הוגשה תביעת הגירושין. 

  תביעת הגירושין מהווה הודאה בחוסר היכולת של בני הזוג להגיע להסכמות בנוגע לפירוד בכוחות עצמם, וחשוב לשמור אותה לשימוש רק כמוצא אחרון, במיוחד כאשר אתם עוד צפויים לחלוק את האחריות בנושאים משותפים (כמו ילדים, עסק משותף, וכדומה) לאורך החיים גם לאחר הפירוד. 

  כיצד מגישים תביעת גירושין

  תביעת גירושין מכילה התייחסות לנושא או לנושאים שעליהם יש צורך להחליט במסגרת של דיון משפטי. לאחר הגשת התביעה, יידרש בן הזוג להגיש התייחסות לנושאים שעלו בתביעה ולאחריהן יתקיים דיון שפסק הדין שיתקבל בו יחייב את הצדדים. 

  נושא “מירוץ הסמכויות”

  קיימת הסברה לפיה אם הגבר מקדים את אשתו בהגשת תביעת גירושין, עדיף לו לעשות זאת כשהוא פונה אל הערכאה המשפטית הדתית – בית הדין הרבני כאשר מדובר בבני זוג ששניהם יהודים. לעומת זאת אם האישה היא המקדימה את בעלה רווחת הדעה בקרב הציבור שעדיף לה להגיש את התביעה בערכאה האזרחית, הלא היא בית משפט לענייני משפחה. בהקשר זה חשוב מאוד לא לעשות הכללות! יש להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום הגירושין על מנת להבין את ההשלכות של הגשת תביעת גירושין בערכאות השונות בנסיבות הייחודיות שלכם.

  למה חשוב להיוועץ בעורך דין גירושין מנוסה?

  בין אם מבחינתכם כלו כל הקיצים ואתם מתכוונים להגיש תביעה חד צדדית לגירושין, או בין אם קיבלתם תביעה כזו ועליכם להגיב אליה, מומלץ בחום לפנות מייד לעורך דין גירושין מנוסה שיסייע לכם לנתב את ההליך בצורה הנכונה ביותר עבורכם ולהגיב על כל פעולה שנוקט בה בן הזוג.

  הגשה חד צדדית של תביעת גירושין הינה איתות ברור כי בן הזוג אינו מתכוון להשקיע את המאמצים הראויים להשגת פרידה נטולת קונפליקטים. בעוד בחירה זו היא לעיתים מצערת, חשוב בכל זאת לבחור בדרך זו כאשר היא הברירה הטובה ביותר. חשוב להיוועץ עם עורך דין גירושין על מנת להכין תביעה איכותית, להגיש אותה לערכאה המתאימה לכם ביותר ולנהל אותה באופן מושכל. חשוב לא פחות להתמודד עם תביעה כזו באופן שקול.

  משרד עורכי דין בנימיני-דבש – משרד מנוסה שיסייע לכם להתנהל בדרך הנכונה ביותר עבורכם!

  אם אתם מתמודדים עם תביעת גירושין, מתכוונים להגיש כזו או נדרשים להגיב על אחת – קיבעו עימנו פגישה וקבלו מידע מהימן, ייעוץ מקצועי ואוזן קשבת. אנו נדע להשיג עבורכם הסכם גירושין שישרת אתכם נאמנה לאורך כל שנותיכם בעתיד ולא יגרור קונפליקטים ונושאים לא פתורים שיכבידו עליכם ויזכירו לכם את העבר פעם אחרי פעם. הייצוג על ידי עורכי דין לענייני משפחה מנוסים ומקצועיים עשוי לאפשר הפיכת חיסרון ליתרון, לשמור היטב על האינטרסים שלכם ולהמשיך הלאה בחייכם לאחר הפרידה.

  כתבו תגובה

  מלאו פרטים והוסיפו תגובה, הפרטים לא יתפרסמו ולא ישמרו במערכת

  הישארו מעודכנים!

  הרשמו לקבלת עדכונים חמים

   • youtube
   • gplus
   • fb

   תביעת מזונות ילדים

   מזונות ילדים נקבעים בהתאם לכמה פרמטרים, בראשם יכולת ההשתכרות של האב ומספר הילדים המשותפים. הליך גירושין הינו מורכב וקשה עוד יותר כאשר מעורבים בו ילדים. […]

   עורכי דין גירושין

   ניהול הליך גירושין באופן נכון, מחייב ידע וניסיון מקצועיים וכן סבלנות ורגישות. הליך גירושין הינו מורכב וממושך ועל מנת להקל על ההליך ולעבור אותו בשלום […]

   עורך דין משפחה

   תחום דיני המשפחה הינו דינמי וחלים בו שינויים באופן תדיר הנובעים מפסיקות והגדרות חדשות הנוגעות לתא המשפחתי. בכל הנוגע ליישוב סכסוכים ומחלוקות משפחתיים, הרי שחשוב […]

   עורך דין גירושין

   תחום דיני משפחה הינו רחב וכולל מגוון נושאים הנוגעים לבעיות וסכסוכים במשפחה. אחד הנושאים המרכזיים בדיני המשפחה הינו גירושין. ההחלטה על גירושין מהווה צעד קשה […]