לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 072-33-80-366

הליך גירושין

הליך גירושין נוטה להיות הליך טעון העלול להתדרדר לכדי מאבק משפטי סוער המייקר ומאריך את ההליך שלא לצורך וגורם נזק לא רק לשני הצדדים אלא, למרבה הצער, גם לילדיהם המשותפים. 

בני זוג הנוהגים בחוכמה ומשכילים לסיים נישואיהם בפרידה וגירושין באופן מכובד, ענייני והוגן ירוויחו מכך רבות. לאור זאת, עורך דין לענייני גירושין נדרש לא רק לעמוד איתן על האינטרסים של לקוחותיו, תוך שהוא שואף להציבם בעמדה הנוחה ביותר לפתיחת פרק חדש בחייהם עם סיום הליך גירושין, אלא גם לדעת להתנהל מול הצד השני בדרך שממזערת את הסיכוי שהרוחות יתלהטו.

תהליך גירושין בהסכמה

לאור האמור לעיל ברורים היתרונות של קיום הליך גירושין בהסכמה, כל זאת בכפוף לכך שמתקיימים התנאים הדרושים לכך. 

הליכי גירושין בהסכמה הם כאלה המאופיינים ברצון ומחויבות הדדית להגיע לפשרות והסכמות בדרך של הידברות תוך הימנעות מלהזדקק להתערבות בית המשפט. יש והליכי גירושין בהסכמה מנוהלים כאשר כל צד מיוצג על ידי עורך דין מטעמו ויש שניתן לקיימם כאשר עורך דין גירושין אחד מטפל בהליך כולו תוך שהוא משמש כמגשר.

הסכם גירושין 

ליבו של הליך הגירושין הוא ניסוח הסכם הגירושין. בהסכם הגירושין יפורטו הזכויות והמחויבויות של כל אחד מן הצדדים. כך למשל ייקבע בהסכם הגירושין מי מקבל משמורת על הילדים המשותפים ולאיילו הסדרי ראיה יהיה זכאי ההורה שאינו המשמורן. עוד יכלול הסכם הגירושין פירוט באשר לחלוקת הרכוש המשותף, גובה דמי מזונות ילדים, הבעת נכונות להסדרת הגט ועוד.

עורך דין לענייני משפחה העושה מלאכתו נאמנה ידע לערוך הסכם גירושין ברור הכולל התייחסות לכל נקודת מחלוקת שכבר קיימת או שעשויה להתעורר בעתיד. הסכם גירושין טוב ממזער את הסיכוי שבני הזוג יקלעו למאבק משפטי מחודש בשל אי עמידה במחויבות שמטיל ההסכם על מי מהצדדים (אם במתכוון או בשל אי בהירות), או משום שאחד הצדדים מגלה בדיעבד שאינו שבע רצון מן ההסכם והוא רוצה להכניס בו שינויים.

משרד עורך דין “בנימיני – דבש” מתמחה בניהול הליכי גירושין. לנו הידע והניסיון המבטיח שמידינו תזכו לקבל ליווי משפטי מן המעלה הראשונה, בין אם תוך שאנו מייצגים אתכם אל מול בני הזוג או כמגשרים בהליך גירושין בהסכמה.

בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני 

בישראל הליך גירושין של בני זוג ששניהם יהודים (בין אם נישאו בארץ או מחוצה לה בטקס דתי או אזרחי) יכול להתנהל בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, הסמכות לקבוע סופית שהזוג גרוש נתונה רק לבית הדין הרבני המעניק תעודת גירושין לאחר ביצוע טקס גירושין ברבנות. 

כפל הסמכויות הנ”ל הוא הגורם לתופעת “מרוץ הסמכויות” בה ממהרים בני זוג להגיש תביעות גירושין במטרה לקבוע באיזו ערכאה ינוהל ההליך.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה הקשורה בהליך גירושין, נשמח לעמוד לרשותכם בין אם כדי להעניק ייעוץ ולמסור מידע מהימן או, במידת הצורך, לטפל עבורכם בהליך כולו באופן מקצועי ומסור עד לסיומו המוצלח אשר יציב אתכם בעמדה הנוחה ביותר לצאת לדרככם החדשה.

כתבו תגובה

מלאו פרטים והוסיפו תגובה, הפרטים לא יתפרסמו ולא ישמרו במערכת

הישארו מעודכנים!

הרשמו לקבלת עדכונים חמים

  • youtube
  • gplus
  • fb

תביעה להגדלת מזונות

חשוב לשמור על הילדים! תשלום מזונות לילדים הוא חובה. גברים שתשלום מזונות ילדים קשה להם משתמטים מהתשלום. המוסד לביטוח לאומי מעביר לאישה את דמי המזונות […]

צוואות וירושות

שלא נדע: למה חשוב לעשות צוואה? צוואה היא אחת הדרכים להסדרת חלוקת רכוש לאחר פטירת החותם. צוואות וירושות הן חלק מעבודת עורך הדין. עו”ד צוואות […]

עורך דין לדיני משפחה

מה קורה כשצריך את בין הדין לענייני המשפחה? בית המשפט לדיני משפחה נפתח בעקבות הלחץ הגדול והגובר על בתי המשפט בארץ. התורים הארוכים הצריכו הפרדה […]

עו”ד ידועים בציבור

האם לידועים בציבור יש את אותן הזכויות כמו לנשואים רגילים? יש בארץ מספר רב של אזרחים שאינם יכולים לבוא בברית נישואין ברבנות זאת בגלל סיבות […]