לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 072-33-80-366

גירושים סטטיסטיקה

עד אמצע שנות החמישים גירושין בישראל היו הליך לא מקובל, שקורה בחדרי חדרים ואצל זוגות מעטים, וסימן לכישלון ולמבוכה. כיום, במדינות העולם המערבי מצביעה הסטטיסטיקה על שיעורי גירושין שמגיעים, בחלק מן המדינות, עד כמעט 40% (!). במאמר זה נתאר הסטטיסטיקה לגירושין בישראל, ונעמוד על האלה האם גם בהקשר זה צרת רבים היא חצי נחמה?

גירושין בישראל – הסטטיסטיקות

גירושים סטטיסטיקה בישראל מצביעה על מגמה הולכת ועולה של סיום נישואין במקרים רבים. שיעורי הגירושין בישראל כיום כמעט כפולים משיעור המתגרשים בישראל בשנות השישים – כמעט 30% (27.5%). ייתכן שזה בשל תוחלת החיים שעלתה משמעותית, השיפור ברמת החיים, הירידה במוכנות להתפשר או השיפור במעמד האישה… הרבה גורמים עשויים להוביל לתמונת מצב שכזו. מה שוודאי הוא, שהריאליים מבינינו כדאי שייקחו בחשבון כבר עם קשירת הקשר, שהסטטיסטיקה מצביעה על סיכוי בלתי מבוטל שהנישואין יסתיימו בגירושין באמצע החיים. לנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לחצו כאן.

מה מגדיל את הסיכויים להתגרש?

היום גירושים סטטיסטיקה גבוה יותר אצל מי שכבר התגרש בעבר, אצל מי שהוריו גרושים, ואצל משפחות אמידות יחסית. שיעור הגירושין פוחת ככל שבבעלות הזוג יותר נכסים (כמו בתים) משותפים. נישואין בגיל צעיר מעלים גם הם את הסיכוי לגירושין בהמשך החיים.

אולי מפתיע לגלות, אבל השכלה אקדמית מפחיתה את הסיכוי לגירושין. בני זוג בעלי השכלה אקדמית מתגרשים פחות מכאלה ללא תעודת סיום לימודים גבוהים.
עוד מפחיתים את הסיכוי להתגרש – עבודה קבועה ויציבות כלכלית, מוצא (למשל, ישראלים שנולדו כאן מתגרשים פחות מישראלים שעלו מבריה”מ), ודמיון (ככל שבני הזוג דומים יותר זה לזו בתכונות אופי ובהרגלים, כך פוחת הסיכוי שיתגרשו).

מה עושים ואיך מתמודדים עם אחוזים הגירושין הגבוהים

ראשית חוכמה חשוב לקחת בחשבון שנישואין רבים מסתיימים בגירושין, אבל החיים ממשיכים.
ניתן למצוא אהבה חדשה, להתבסס כלכלית גם לבד או בזוגיות חדשה, ולמצוא אושר אפילו אם כבר הבטחתם לאהוב לתמיד אבל להפתעתכם זה לא מה שקרה. ההתמודדות עם גירושין אינה פשוטה והיא כוללת התייחסות למישורים רבים ביניהם המשפחתי והסביבתי, הכלכלי, וכמובן הרגשי. עורך דין איכותי לענייני משפחה המתמחה בגירושין, יכול לעזור משמעותית לתהליך גירושין שיאפשר לכם להתחיל את פרק ב’ ברגל ימין.
עריכת הסכם ממון מבעוד מועד (אפילו אם אתם סבורים שאין סיכוי שתתגרשו) יסייע לסיום הנישואים באופן פשוט ומכובד אם החיים יפתיעו והדברים בכל זאת יגיעו לכך.

משרד עורכי דין בנימיני – דבש הינו משרד המתמחה בגירושין, ליווי בתהליך הפרידה וכתיבת הסכמי גירושין. מאיתנו תוכלו לקבל סיוע בניהול תהליך של גישור או גירושין בהסכמה, בהליך גירושין בו לכל צד ייצוג משלו, כמו גם ליווי בתהליכי גירושין הנערכים בתנאים פחות ידידותיים שם יש לשמור על האינטרסים ולהשיג תנאי פרידה שיאפשרו לכם לצאת לדרך חדשה מנקודת פתיחה מיטבית.

אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר וליהנות מהידע, הניסיון ותשומת הלב שנוכל להעניק גם לכם במסגרת ליווי בתהליך הגירושין יהיה אופיו אשר יהיה.

כתבו תגובה

מלאו פרטים והוסיפו תגובה, הפרטים לא יתפרסמו ולא ישמרו במערכת

הישארו מעודכנים!

הרשמו לקבלת עדכונים חמים

  • youtube
  • gplus
  • fb

תביעה להגדלת מזונות

חשוב לשמור על הילדים! תשלום מזונות לילדים הוא חובה. גברים שתשלום מזונות ילדים קשה להם משתמטים מהתשלום. המוסד לביטוח לאומי מעביר לאישה את דמי המזונות […]

צוואות וירושות

שלא נדע: למה חשוב לעשות צוואה? צוואה היא אחת הדרכים להסדרת חלוקת רכוש לאחר פטירת החותם. צוואות וירושות הן חלק מעבודת עורך הדין. עו”ד צוואות […]

עורך דין לדיני משפחה

מה קורה כשצריך את בין הדין לענייני המשפחה? בית המשפט לדיני משפחה נפתח בעקבות הלחץ הגדול והגובר על בתי המשפט בארץ. התורים הארוכים הצריכו הפרדה […]

עו”ד ידועים בציבור

האם לידועים בציבור יש את אותן הזכויות כמו לנשואים רגילים? יש בארץ מספר רב של אזרחים שאינם יכולים לבוא בברית נישואין ברבנות זאת בגלל סיבות […]