לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 072-33-80-366

  גירושים סטטיסטיקה

  עד אמצע שנות החמישים גירושין בישראל היו הליך לא מקובל, שקורה בחדרי חדרים ואצל זוגות מעטים, וסימן לכישלון ולמבוכה. כיום, במדינות העולם המערבי מצביעה הסטטיסטיקה על שיעורי גירושין שמגיעים, בחלק מן המדינות, עד כמעט 40% (!). במאמר זה נתאר הסטטיסטיקה לגירושין בישראל, ונעמוד על האלה האם גם בהקשר זה צרת רבים היא חצי נחמה?

  גירושין בישראל – הסטטיסטיקות

  גירושים סטטיסטיקה בישראל מצביעה על מגמה הולכת ועולה של סיום נישואין במקרים רבים. שיעורי הגירושין בישראל כיום כמעט כפולים משיעור המתגרשים בישראל בשנות השישים – כמעט 30% (27.5%). ייתכן שזה בשל תוחלת החיים שעלתה משמעותית, השיפור ברמת החיים, הירידה במוכנות להתפשר או השיפור במעמד האישה… הרבה גורמים עשויים להוביל לתמונת מצב שכזו. מה שוודאי הוא, שהריאליים מבינינו כדאי שייקחו בחשבון כבר עם קשירת הקשר, שהסטטיסטיקה מצביעה על סיכוי בלתי מבוטל שהנישואין יסתיימו בגירושין באמצע החיים. לנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לחצו כאן.

  מה מגדיל את הסיכויים להתגרש?

  היום גירושים סטטיסטיקה גבוה יותר אצל מי שכבר התגרש בעבר, אצל מי שהוריו גרושים, ואצל משפחות אמידות יחסית. שיעור הגירושין פוחת ככל שבבעלות הזוג יותר נכסים (כמו בתים) משותפים. נישואין בגיל צעיר מעלים גם הם את הסיכוי לגירושין בהמשך החיים.

  אולי מפתיע לגלות, אבל השכלה אקדמית מפחיתה את הסיכוי לגירושין. בני זוג בעלי השכלה אקדמית מתגרשים פחות מכאלה ללא תעודת סיום לימודים גבוהים.
  עוד מפחיתים את הסיכוי להתגרש – עבודה קבועה ויציבות כלכלית, מוצא (למשל, ישראלים שנולדו כאן מתגרשים פחות מישראלים שעלו מבריה”מ), ודמיון (ככל שבני הזוג דומים יותר זה לזו בתכונות אופי ובהרגלים, כך פוחת הסיכוי שיתגרשו).

  מה עושים ואיך מתמודדים עם אחוזים הגירושין הגבוהים

  ראשית חוכמה חשוב לקחת בחשבון שנישואין רבים מסתיימים בגירושין, אבל החיים ממשיכים.
  ניתן למצוא אהבה חדשה, להתבסס כלכלית גם לבד או בזוגיות חדשה, ולמצוא אושר אפילו אם כבר הבטחתם לאהוב לתמיד אבל להפתעתכם זה לא מה שקרה. ההתמודדות עם גירושין אינה פשוטה והיא כוללת התייחסות למישורים רבים ביניהם המשפחתי והסביבתי, הכלכלי, וכמובן הרגשי. עורך דין איכותי לענייני משפחה המתמחה בגירושין, יכול לעזור משמעותית לתהליך גירושין שיאפשר לכם להתחיל את פרק ב’ ברגל ימין.
  עריכת הסכם ממון מבעוד מועד (אפילו אם אתם סבורים שאין סיכוי שתתגרשו) יסייע לסיום הנישואים באופן פשוט ומכובד אם החיים יפתיעו והדברים בכל זאת יגיעו לכך.

  משרד עורכי דין בנימיני – דבש הינו משרד המתמחה בגירושין, ליווי בתהליך הפרידה וכתיבת הסכמי גירושין. מאיתנו תוכלו לקבל סיוע בניהול תהליך של גישור או גירושין בהסכמה, בהליך גירושין בו לכל צד ייצוג משלו, כמו גם ליווי בתהליכי גירושין הנערכים בתנאים פחות ידידותיים שם יש לשמור על האינטרסים ולהשיג תנאי פרידה שיאפשרו לכם לצאת לדרך חדשה מנקודת פתיחה מיטבית.

  אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר וליהנות מהידע, הניסיון ותשומת הלב שנוכל להעניק גם לכם במסגרת ליווי בתהליך הגירושין יהיה אופיו אשר יהיה.

  כתבו תגובה

  מלאו פרטים והוסיפו תגובה, הפרטים לא יתפרסמו ולא ישמרו במערכת

  הישארו מעודכנים!

  הרשמו לקבלת עדכונים חמים

   • youtube
   • gplus
   • fb

   תביעת מזונות ילדים

   מזונות ילדים נקבעים בהתאם לכמה פרמטרים, בראשם יכולת ההשתכרות של האב ומספר הילדים המשותפים. הליך גירושין הינו מורכב וקשה עוד יותר כאשר מעורבים בו ילדים. […]

   עורכי דין גירושין

   ניהול הליך גירושין באופן נכון, מחייב ידע וניסיון מקצועיים וכן סבלנות ורגישות. הליך גירושין הינו מורכב וממושך ועל מנת להקל על ההליך ולעבור אותו בשלום […]

   עורך דין משפחה

   תחום דיני המשפחה הינו דינמי וחלים בו שינויים באופן תדיר הנובעים מפסיקות והגדרות חדשות הנוגעות לתא המשפחתי. בכל הנוגע ליישוב סכסוכים ומחלוקות משפחתיים, הרי שחשוב […]

   עורך דין גירושין

   תחום דיני משפחה הינו רחב וכולל מגוון נושאים הנוגעים לבעיות וסכסוכים במשפחה. אחד הנושאים המרכזיים בדיני המשפחה הינו גירושין. ההחלטה על גירושין מהווה צעד קשה […]